Adwokat Wojciech Korpetta ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie w latach 2010 – 2013 odbył aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Od czerwca 2013 r. wpisany na listę adwokatów.Zawodowe doświadczenie zdobywał od 2006 r. rozpoczynając podczas studiów współpracę z warszawską kancelarią adwokacką.

W latach 2010 – 2014 przez dwie kadencje pełnił funkcję początkowo sekretarza, a później komisarza Komisji Ligi Ekstraklasy S.A. – organu dyscyplinarnego piłkarskiej Ekstraklasy. W latach 2015 – 2016 był członkiem Komisji do spraw Prawnych Polskiego Związku Piłki Nożnej, a następnie w latach 2017  – 2021 był członkiem Zespołu do spraw Licencjonowania Menadżerów PZPN.

W praktyce zawodowej adwokat Wojciech Korpetta zajmuje się przede wszystkim obsługą prawną klientów Kancelarii w zakresie sporów sądowych, a także świadczeniem stałej obsługi podmiotów gospodarczych, specjalizując się przede wszystkim w prawie karnym, administracyjnym i upadłościowym oraz praktyce ogólnej z zakresu prawa cywilnego, rodzinnegooraz pracy. Przez wiele lat adwokat Wojciech Korpetta trudnił się takżeprowadzeniem spraw z zakresu prawa hazardowego.

Obecnie adwokat Wojciech Korpetta prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką – w jej ramach (poza kompleksową obsługą własnych klientów) współpracuje na stałe z renomowanymi warszawskimi kancelariami adwokackimi oraz radcowskimi. Ponadto od lipca 2021 r. adwokat Wojciech Korpetta świadczy stałą obsługę prawną dla spółki z grupy PKP świadczącej usługi w zakresie dalekobieżnej obsługi pasażerów.

Interesuje się między innymi podróżami, historią i piłką nożną.