Adwokat Bartosz Powikrowski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, który ukończył z wynikiem bardzo dobrym. Dodatkowo ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej „Akademia Europejskiego i Polskiego Prawa Spółek” oraz szereg kursów w zakresie makro i mikroekonomii. Po ukończeniu aplikacji adwokackiej i zdaniu egzaminu zawodowego został wpisany na listę adwokatów w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie w 2012 r. Adwokat Bartosz Powikrowski biegle włada językiem angielskim, w tym również terminologią prawniczą.

Adwokat Bartosz Powikrowski podczas pracy zawodowej współpracował z wiodącymi warszawskimi kancelariami adwokackimi. Poza obsługą podmiotów prywatnych, dodatkowo uczestniczył w obsłudze prawnej Urzędu Miasta i Gminy Ożarów Mazowiecki,
a doświadczenie zdobyte podczas kilkunastomiesięcznej współpracy, wykorzystuje w sprawach administracyjnych.

Adwokat Bartosz Powikrowski prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką, także stale współpracuje z grupa Warszawskich Kancelarii Adwokackich.

Kancelaria Adwokacka adwokata Bartosza Powikrowskiego prowadzi obecnie obsługę spraw sądowych Gminy Milanówek. Adwokat Bartosz Powikrowski jest także członkiem Rady Nadzorczej MPWIK Sp. z o.o. z siedzibą w Milanówku.

Specjalizuje się w prawie cywilnym, w tym obsłudze podmiotów gospodarczych i nieruchomościach. Posiada doświadczenie w obsłudze klientów korporacyjnych. Dodatkowo prowadzi sprawy z zakresu prawa rodzinnego, w tym sprawy rozwodowe, alimentacyjne, sprawy kontaktów z dziećmi, podziały majątku dorobkowego.

Wśród podmiotów gospodarczych obsługiwanych przez Kancelarię Adwokacką adwokata Bartosza Powikrowskiego należy wymienić m. in. takie spółki jak: Promostal Sp. z o.o. sp. k.
z siedzibą w Czarnej Białostockiej, Ludna 2 z siedzibą w Warszawie, JATAX Sp. z o.o. z siedzibą w Kłodzku, P.P.H.U. Konrad Sp. j. z siedzibą w Błoniu, Dental Excellence Sp. z o.o.
z siedzibą w Warszawie, EcoWood Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.